Competition Results

Competition Results

Wednesday 19th June – 4 BBB Stableford

Comment

Competition results for Wednesday 19th June – 4 BBB Stableford

1st Julian Mann & Garth Pearson 44 pts

2nd Nash Basdaw & Bob Rickards 43 pts

3rd Shadrack Matuku & Paseka Maitin 42 pts


Competition Results

Wednesday 12th June – Wardens Cartage 4 BBB Stableford

Comment

Competition results for Wednesday 12th June – Wardens Cartage 4 BBB Stableford

1st Gerrie Bester & Basil Duke 46 pts

2nd Frans Kemper & Mike Parsons 45 pts

3rd Peter Mercouris & Mike Seligmann 44 pts


Competition Results

Saturday – 8th June Specifire Club Alliance

Comment

Competition results for Saturday – 8th June Specifire Club Alliance

1st Ron Bryer, Alan Simon, Graeme Williams, Bob Tait 86 pts

2nd Anthony Brown, Roly Muller, Gator Reddy, Pierrie Gengan 85 pts


Competition Results

Wednesday 5th June – Autosure Mechanical Warranty / ABSA Vehicle Finance 4 Ball Alliance

Comment

Competition results for Wednesday 5th June – Autosure Mechanical Warranty / ABSA Vehicle Finance 4 Ball Alliance

1st Ant Bremner Frans Kemper Barry Chorn Mike Seligmann 89

2nd Robbie Sevel Garth Pearson Simphiwe Zama Les Orchard 86

3rd Alan Strang Chris van Niekerk Chris Banks Dalton Bibby 82


Competition Results

Wednesday 29th May – NMI – DSM 4 BBB Bonus Bogey

Comment

Competition results for Wednesday 29th May – NMI – DSM 4 BBB Bonus Bogey

1st Frans Kemper & Peter Mercouris + 10

2nd Alan Strang & Bala Naidoo + 9

3rd Andre de Kock & Alida Hooper + 9


Competition Results

Saturday 25th May 2019 – Avis Van Rental 4 BBB Medal

Comment

Competition results for Saturday 25th May 2019 – Avis Van Rental 4 BBB Medal

1st Andy Goodman & Frans Kemper 64 nett

2nd Alan Simon & Bob Tait 64 nett

3rd Lynton Beckett & Alan Orsmond 65 nett


Competition Results

Wednesday 21st May 2019 – Combined Points Stableford

Comment

Competition Results for Wednesday 21st May 2019 – Combined Points Stableford

1st Dave Hooper & Mike Seligmann 74 pts

2nd Nash Basdaw & Dave Oxlee 71 pts

3rd Tony Falkson & Andy Goodman 68 pts


Competition Results

Saturday 18th May 2019 – League Results

Comment

Saturday 18th May 2019 – League Results

 
RDGC A vs BLUFF A @ RDGC – RDGC 8 BLUFF 4
 
Allerton League RDGC vs DCC @ COTSWOLD – RDGC 6 DCC 6

Competition Results

Saturday 18th May 2019 – Commemoration Trophy Individual Medal

Comment

Competition results for Saturday 18th May 2019 – Commemoration Trophy Individual Medal

1st Graeme Williams 69 nett

2nd Vishnu Kistnasamy 70 nett

3rd Bradley Grayson 71 nett

4th John Barnes 71 nett


Competition Results

Saturday 11th May – Specifire Club Alliance

Comment

Competition results for Saturday 11th May – Specifire Club Alliance

1st Alan Orsmond, Frank Mellon, Les Orchard, Frans Kemper 89 pts

2nd Rob Sevel, Warren Marlin, Retief v/d Merwe, Warren Maher 89 pts

3rd Graham Williams, Len Liebenberg, Peter Lewin, Warren Lewin 89 pts