Competition Results

Competition Results

Wednesday 29th May – NMI – DSM 4 BBB Bonus Bogey

Comment

Competition results for Wednesday 29th May – NMI – DSM 4 BBB Bonus Bogey

1st Frans Kemper & Peter Mercouris + 10

2nd Alan Strang & Bala Naidoo + 9

3rd Andre de Kock & Alida Hooper + 9


Competition Results

Saturday 25th May 2019 – Avis Van Rental 4 BBB Medal

Comment

Competition results for Saturday 25th May 2019 – Avis Van Rental 4 BBB Medal

1st Andy Goodman & Frans Kemper 64 nett

2nd Alan Simon & Bob Tait 64 nett

3rd Lynton Beckett & Alan Orsmond 65 nett


Competition Results

Wednesday 21st May 2019 – Combined Points Stableford

Comment

Competition Results for Wednesday 21st May 2019 – Combined Points Stableford

1st Dave Hooper & Mike Seligmann 74 pts

2nd Nash Basdaw & Dave Oxlee 71 pts

3rd Tony Falkson & Andy Goodman 68 pts


Competition Results

Saturday 18th May 2019 – League Results

Comment

Saturday 18th May 2019 – League Results

 
RDGC A vs BLUFF A @ RDGC – RDGC 8 BLUFF 4
 
Allerton League RDGC vs DCC @ COTSWOLD – RDGC 6 DCC 6

Competition Results

Saturday 18th May 2019 – Commemoration Trophy Individual Medal

Comment

Competition results for Saturday 18th May 2019 – Commemoration Trophy Individual Medal

1st Graeme Williams 69 nett

2nd Vishnu Kistnasamy 70 nett

3rd Bradley Grayson 71 nett

4th John Barnes 71 nett


Competition Results

Saturday 11th May – Specifire Club Alliance

Comment

Competition results for Saturday 11th May – Specifire Club Alliance

1st Alan Orsmond, Frank Mellon, Les Orchard, Frans Kemper 89 pts

2nd Rob Sevel, Warren Marlin, Retief v/d Merwe, Warren Maher 89 pts

3rd Graham Williams, Len Liebenberg, Peter Lewin, Warren Lewin 89 pts


Competition Results

Wednesday 8th May – 4 BBB Stableford

Comment

Competition results for Wednesday 8th May – 4 BBB Stableford

1st Steve Young & Dean Stopforth 46 pts

2nd Rob Steadman & Wade Heath 45 pts

3rd George van Vuuren & Connor Thomas 45 pts


Competition Results

Saturday 4th May – Cancer Challenge

Comment
Competition results for Saturday 4th May – Cancer Challenge
 
C Div 1st Peter Aarsen 23 pts
 
B Div 1st Ashwin Sewchurran 40 pts
2nd Eric Thomas 35 pts
3rd Richard Eslick 35 pts
 
A Div 1st Nash Basdaw 37 pts
2nd Frank Mellon 36 pts
3rd Warren Maher 35 pts

Competition Results

Saturday 4th May – Steel Land Jacobs Monthly Mug

Comment
Competition results for Saturday 4th May – Steel Land Jacobs Monthly Mug
 
C Div 1st Ashwin Sewchurran 40 pts
2nd Eric Thomas 35 pts
3rd Lameck Mtemeri 31 pts
 
B Div 1st Richard Eslick 74 nett
2nd A Orsmond 75 nett
Best Gross Barry Isaacs 86
 
A Div 1st Nash Basdaw 72 nett
2nd Frank Mellon 73 nett
Best Gross Sadeak Khader 77

Competition Results

Wednesday the 1st May – 4 Ball Alliance

Comment

Competition results for Wednesday the 1st May – 4 Ball Alliance

 
1st Barry Isaacs, Andy Goodman, Alan Strang, Frank Sabbatini 85 pts
 
2nd Louis Gontier, Ron Bryer, Dave & Isabella Benade 83 pts
 
3rd Don Duff, Frans Kemper, Tim Kell, Howard Hutchinson 82 pts